Typ UH-1Y Yankee představuje nejnovější generaci užitkových vrtulníků

04.11.2017

Typ UH-1Y Yankee od společnosti Bell Helicopter představuje nejnovější generaci užitkových vrtulníků, která kombinuje nejefektivnější a nejúčinnější vlastnosti pro plnění bojových i záchranných misí. Jednou z nejdůležitějších misí, pro kterou je vrtulník UH-1Y skvěle vybaven, je lékařská evakuace (Medevac).

Nedávno se piloti námořnictva připojili k 15. námořní expediční jednotce a uskutečnili Medevac výcvik na strojích UH-1Y. Cílem bylo vylepšit provozní postupy při nasazení v místě nehody, přepravě raněných ve vrtulníku UH-1Y a jejich následném bezpečném transportu na palubu lodi USS San Diego.

Otestování těchto postupů umožňuje velitelům posádek vrtulníků zažít dokonalou přípravu na zvládnutí jakékoli kritické situace, která by mohla nastat. Bell UH-1Y je v bojových akcích osvědčený vrtulník určený k podpoře vojenských misí amerického námořního sboru pro příští čtyři desetiletí. Yankee se dokáže vypořádat s veškerými hrozbami, je vhodný pro převoz posádky a dokáže operovat ve složitých podmínkách, což z něj dělá dokonalý taktický vrtulník. Bell UH-1Y byl poprvé nasazen při akci amerického námořnictva v roce 2009. Yankee vychází z předchozích typů, které byly nasazeny již v bojových akcích ve Vietnamu, ale dnešní typ Bell UH-1Y je moderní stroj, plně připravený plnit veškeré vojenské mise. Tento vrtulník je daleko efektivnější, výkonnější a bezpečnější než generace jeho předchůdců a dokáže operovat v extrémních podmínkách od arktických mrazů až po pouštní horka.

Fotografie v lepším rozlišení je možné najít zde.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka