Aerolinky Air France-KLM ve čtvrtletí zvýšily zisk o 39 procent

03.11.2017

Paříž/Berlín 3. listopadu (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM ve třetím čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 38,7 procenta na 1,02 miliardy eur (26,2 miliardy Kč). Výsledek překonal očekávání analytiků a přispěla k němu vysoká letní poptávka i příznivější vývoj cen, uvedla dnes firma.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru zisk 953 milionů eur.

Příjmy se zvýšily o 5,1 procenta na 7,2 miliardy eur (184,9 miliardy Kč). Aerolinky silně těžily z návratu cestujících z Ameriky a z asijských zemích po loňských teroristických útocích.

Obsazenost letadel se zvýšila o 1,7 procenta na 89,2 procenta. Celkový počet cestujících vzrostl o 5,4 procenta. Příjem na cestujícího při konstantních směnných kurzech se zvýšil o 3,7 procenta.

Aerolinky také uvedly, že od dubna příštího roku zavedou nový jednosměrný poplatek 11 eur při rezervaci letenky prostřednictvím systémů třetích stran, jako je Amadeus, Travelport a Sabre. Firma tak následuje konkurenční podniky Lufthansa a British Airways, které využívají novou technologii, aby získaly větší kontrolu nad prodejem letenek.

Air France-KLM neposkytla výhled zisku na celý letošní rok. Analytici očekávají v průměru zisk 1,519 miliardy eur, což by byl meziroční nárůst o 45 procent.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka