Letiště Brno může mít na jaro nové linky i přes změnu u nájemce

25.11.2002

Letiště Brno může od jara nabídnout několik nových linek, přestože jeho nájemce změnil vlastníka a firmu Letiště Brno koupila investiční skupina Accolade. Novinářům to řekl jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO). O nových linkách jedná kraj spolu s městem. Kraj je vlastníkem letiště, od počátku tisíciletí si ho smluvně na 50 let pronajímala firma Letiště Brno. Podle Šimka změna vlastníka proces zavedení linek zbrzdila. S jejich zahájením ale počítá 25. března příštího roku a letenky by rád nabídl ještě před Vánocemi. Nic bližšího k destinacím ale neuvedl.

Šimek s primátorem Brna Petrem Vokřálem (ANO) se chystali brzy zveřejnit bližší informace k novým destinacím i linkám samotným. "Chtěli jsme prezentovat, kam jsme se dostali. Ale změnou jsme se vrátili do dvou třetin toho, co máme vyjednáno. Některé věci si musíme s novým vedením letiště ujasnit a musíme se sladit. Všichni máme zájem, aby to prosperovalo," uvedl Šimek.

Od myšlenky na prodej letenek do letošních Vánoc zatím neupouští a od jarního termínu pro první vzlety také ne. "Musíme si vše vykomunikovat znovu, ale věřím, že časový posun bude ve dnech nebo jednotkách týdnů. Letní letový řád začíná 25. března, takže od té doby je reálný předpoklad, že by mělo začít létat několik nových linek," dodal Šimek. Podle něj je to nejvhodnější termín po zimě, kdy začínají cestovat i turisté.

Firma Letiště Brno se stala součástí Accolade v první půli listopadu, kraj se to dozvěděl až po podpisu smlouvy. Ředitel skupiny Milan Kratina uvedl, že město a kraj považuje skupina za nejvážnější partnery a chce s nimi najít společnou řeč na rozvoji leteckých linek.

Z Brna se nyní létá do Londýna a Mnichova, skončila linka do Eindhovenu. Létají i charterové lety. Letiště ročně odbaví skoro půl milionu cestujících.

Zdroj:j ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka