Maďarský Wizz Air do devíti let více než ztrojnásobí letku

04.12.2017

Budapešť 4. prosince (ČTK) - Maďarské nízkonákladové aerolinky Wizz Air do devíti let více než ztrojnásobí svou leteckou flotilu a personál. Cílí na 100 milionů pasažérů ročně. V rozhovoru pro dnešní vydání maďarského hospodářského deníku Világgazdaság, to uvedl šéf firmy József Varadi.

Maďarská společnost v současnosti vlastní 87 letadel typu Airbus. Po pořízení 256 letadel třídy Airbus 320 a vyřazení starších strojů jich v roce 2026 bude mít 282. První Airbusy A 320 firma zprovozní v roce 2022, uvedl Varadi.

Počet zaměstnanců by se měl do deseti let zvýšit na zhruba 10.000. Z toho asi 90 procent budou představovat piloti a letecký personál, citovala Varadiho agentura MTI.

Od nasazení nových airbusů si firma slibuje významný pokles nákladů na palivo. "Tím se sníží cena letenek, což se projeví v oživení poptávky po létání," řekl Varadi.

Aerolinky Wizz Air vznikly v roce 2004. Nyní létají do 144 destinací ve 43 zemích, včetně České republiky. V uplynulém fiskálním roce přepravily 24 milionů pasažérů, uvedla agentura DPA.

Z Prahy Wizz Air létá do devíti destinací v pěti zemích, mimo jiné do Gruzie a na Island. V lednu ukončí linku z Brna na londýnské letiště Luton kvůli nízké vytíženosti. S koncem letního leteckého řádu již ze stejného důvodu ukončil linku z Brna do nizozemského Eindhovenu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka