Kvůli sněhu zrušila evropská letiště stovky letů

10.12.2017

Londýn/Berlín/Praha 10. prosince (ČTK) - Husté sněžení a mrazivé teploty dnes zkomplikovaly leteckou dopravu nad Evropou, na nejhůře postižených letištích v Německu a Británii byly celkově zrušeny stovky letů. Jen na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem odvolali kvůli počasí od rána do 17:00 SEČ přes 330 letů z plánovaných 1260. Desítky spojů odřekli kvůli sněžení i na letišti v Birminghamu. Rušení pravidelných linek se dotklo také Prahy, odkud dnes neodletělo zhruba deset spojů do Frankfurtu, Amsterodamu, Londýna nebo Mnichova.

Situace na nejfrekventovanějším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem byla dnes podle jeho mluvčí "dramatická". Technika nestačila odklízet sníh a problémy byly i s odstraňováním námrazy na letadlech. Podle předpovědi by se však mělo počasí ve večerních hodinách zlepšovat a počet rušených letů by mohl být nižší.

Potíže dnes hlásila i další německá letiště na západě země. V Düsseldorfu museli první spoje zrušit krátce po poledni a pak se provoz na letišti na několik hodin zastavil úplně. První letadlo tam znovu přistálo až kolem 16:00 SEČ. Desítku letu museli odříct i na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn.

Sníh ochromil provoz i na některých letištích v Británii. Nejvíce problémů mělo letiště v Birminghamu, které dopoledne zcela přerušilo provoz. Desítky letů byly zrušeny, některé spoje byly navedeny na jiná letiště a další nabraly dlouhá zpoždění. Komplikace kvůli sněhu hlásilo také londýnské letiště Luton a letiště v Cardiffu.

Kvůli nepříznivému počasí bylo dnes zrušeno zhruba deset leteckých spojů z Prahy do Frankfurtu, Amsterodamu, Londýna nebo Mnichova. Dalších osm letadel v opačném směru nepřiletělo. Přes 20 spojů s cílovou stanicí v Evropě mělo po 16:00 SEČ na odletu z Prahy zpoždění, řekla ČTK pracovnice letištních informací.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka