Katar podepsal kontrakty na nákup letadel Rafale a A321

07.12.2017

Dauhá 7. prosince (ČTK) - Katar během dnešní návštěvy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Dauhá podepsal kontrakty v hodnotě přes deset miliard eur (256 miliard Kč), včetně nákupu minimálně 12 stíhacích letounů Rafale od francouzské společnosti Dassault Aviation a nejméně 50 letadel A321 od evropského výrobce Airbus. Informuje o tom agentura AFP.

Katar rovněž uzavřel předběžnou dohodu o nákupu 490 obrněných vozidel od francouzské zbrojovky Nexter a udělil francouzském konsorciu složenému z firem RATP a SNCF kontrakt na výstavbu a provoz metra v Dauhá, napsala agentura Reuters.

Macron zavítal do Kataru v době, kdy tato země čelí izolaci a bojkotu ze strany některých arabských sousedů. Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn a Spojené arabské emiráty na počátku června obvinily Katar z podpory terorismu, přerušily s ním diplomatické styky a vyhlásily proti němu dopravní a obchodní blokádu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka