Letiště v Atlantě postihl výpadek proudu, stovky letů zrušeny

18.12.2017

Atlanta 18. prosince (ČTK) - Letiště v Atlantě ve Spojených státech v neděli ochromil rozsáhlý výpadek proudu. Zrušeny byly stovky letů, mezinárodní linky byly odkloněny, informovala agentura AP. Atlantské letiště denně obslouží v průměru na 275.000 pasažérů a 2500 odletů a příletů, což z něj činí jeden z největších vzdušných přístavů na světě.

Náhlý výpadek proudu Hartsfieldovo-Jacksonovo mezinárodní letiště ochromil jen několik dní před vánoční cestovní horečkou. Odpoledne místního času náhle zhasla světa a letiště se ocitlo v temnotě. Blackout znemožnil veškeré odlety, mezinárodní lety mířící do Atlanty byly odkláněny jinam.

Mluvčí regionálního distributora elektřiny Georgia Power řekl, že společnost pracuje na zjištění příčin výpadku a na obnovení dodávek. Mluvčí letiště Reese McCranie řekl, že byly později obnoveny některé nejnutnější dodávky, ale velká část letiště byla kolem půlnoci SEČ stále bez proudu. Okolní oblasti přerušením dodávek proudu zasaženy nebyly.

Jenom letecká společnost Delta Air Lines, která má v Atlantě sídlo, uvedla, že zrušila více než 450 vnitrostátních a regionálních letů. Aerolinky Southwest Airlines zrušily zhruba 70 ze 120 plánovaných nedělních odletů z Atlanty.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka