Lufthansa získala souhlas EK s akvizicí LG Walter

21.12.2017

Brusel 21. prosince (ČTK) - Evropská komise (EK) dnes dala zelenou plánu německé letecké společnosti Lufthansa koupit divizi LG Walter (LGW) insolventních aerolinek Air Berlin. Učinila tak poté, co Lufthansa přistoupila na to, že se vzdá některých letištních slotů na letišti v Düsseldorfu. Oznámila to dnes komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Sloty jsou oprávnění uskutečnit let na koordinovaném letišti v určitém datu a v určitém čase, což přiděluje koordinátor letiště.

Lufthansa souhlasila s tím, že se na letišti v Düsseldorfu vzdá řady slotů, aby zmírnila obavy komise z porušení hospodářské soutěže. Po akvizici se tak její portfolio slotů zvýší pouze o jedno procento, což znamená, že 50 procent jich bude v rukou konkurence. Divize Lufthansy Eurowings se díky akvizici rozšíří o 33 letounů včetně posádky.

Německý přepravce chtěl původně od Air Berlin převzít i rakouské aerolinky Niki, ale tento krok zrušil minulý týden, když EK naznačila, že bude dohodu vetovat. Plánované převzetí obou divizí vyvolalo mezi konkurenty Lufthansy obavy, že firma bude mít v Německu příliš dominantní postavení. Podle dřívější dohody byly některé letouny Air Berlin, posádky a sloty na několika letištích převedeny na LGW.

Lufthansa letos v říjnu podepsala dohodu o převzetí velké části insolventních aerolinek Air Berlin za zhruba 210 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Dohoda zahrnovala rakouské aerolinky Niki, regionální leteckou společnost LG Walter a 20 letadel.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka