Akrobatický pilot a mistr světa Petr Jirmus slaví šedesátiny

26.12.2017

Akrobatický pilot Petr Jirmus, který oslaví 26. prosince šedesátiny, je dvojnásobným mistrem světa i Evropy a čtyřnásobným mistrem Československa v akrobatickém létání. Po konci sportovní kariéry u pilotování letadel zůstal, pouze akrobatický speciál vyměnil za Boeing 737.

Zdroj: Deník / Václav Pancer, Jindřichohradecký deník

Rodák z Českých Budějovic vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Nejlepších výsledků dosáhl v polovině 80. let. Dvakrát vyhrál mistrovství Evropy (1983, 1985) i mistrovství světa (1984, 1986). V roce 1985 byl dokonce vyhlášen nejlepším sportovcem Československa.

Po sametové revoluci se mu naskytla příležitost stát se součástí vládní letky, která měla za úkol převážet vysoké státníky. Takhle se seznámil i s prvním polistopadovým prezidentem Václavem Havlem. Mimo jiné také přepravoval české hokejisty se zlatým nákladem z Nagana. Od přelomu tisíciletí dělá dopravního pilota pro největší tuzemskou leteckou společnost Travel Service, kde zároveň školí své nástupce.

Jirmus je ženatý, má dvě děti.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka