Společnost Airbus dokončila ve své továrně v Hamburku montáž prvního letadla A321neo ACF

11.01.2018

Stroj poháněný motory CFM Leap-1A bude nyní podroben pozemním zkouškám. První let je plánován na následující týdny. První hotové letouny by si zákazníci mohli převzít v polovině letošního roku.

A321neo ACF je posledním přírůstkem v řadě letadel A320. Modifikace trupu se zkratkou ACF umožňuje flexibilnější uspořádání kabiny s kapacitou až 240 cestujících. Ve srovnání s předchozí variantou A321 jsou nejviditelnějšími inovacemi nová zadní část prostoru pro pasažéry a modifikovaná konfigurace dveří. Dveře umístěné před křídlem byly odstraněny a nouzové východy jsou nově nad křídly, uprostřed letadla. Nyní výběrová modifikace ACF bude od roku 2020 standardem pro celou řadu A321neo.

A321neo ve verzi ACF je také základem pro A321LR, která má zvýšenou vzletovou hmotnost 97 tun a třetí palivovou nádrž umožňující dolet až 4000 námořních mil, letouny by tak měly být nasazovány především na dálkové lety. První dodávka zařízení A321LR je plánovaná koncem roku 2018.

A321 je největším členem řady Airbus A320. Díky nejnovějším motorům, vylepšené aerodynamice a novinkám v prostoru pro cestující bude spotřeba letadla A321neo o 15-20% nižší oproti stávajícím modelům. 

Zdroj a fotografie: Airbus, ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka