Největší slovenská letiště měla dvouciferný růst počtu pasažérů

11.01.2018

Bratislava 11. ledna (zpravodaj ČTK) - Dvě největší slovenská letiště, v Bratislavě a Košicích, kam létají také České aerolinie (ČSA), loni zaznamenala dvouciferný růst počtu odbavených cestujících. Lepších výsledků dosáhla hlavně v charterové dopravě. Vyplývá to z údajů, které letiště zveřejnila.

Služeb bratislavského Štefánikova letiště loni využilo 1,94 milionu cestujících, což byl třetí nejlepší výsledek v jeho historii. Oproti předchozímu roku počet odbavených turistů na letišti stoupl o 11 procent. Zatímco počet cestujících na pravidelných linkách vzrostl o tři procenta, v nepravidelné dopravě to byl nárůst o více než třetinu díky rekordní dovolenkové sezoně.

Největším dopravcem z hlediska počtu přepravených pasažérů byly tradičně nízkonákladové aerolinky Ryanair, na druhém místě skončil český dopravce Travel Service, který spolupracuje také se slovenskými cestovními kancelářemi. Nejoblíbenějšími destinacemi byl Londýn, Dublin a Antalya.

Bratislavské letiště M. R. Štefánika je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště. To nabízí výrazně více pravidelných linek než jeho mnohem menší konkurent v Bratislavě.

Branami letiště v Košicích prošlo v minulém roce 496.708 cestujících, což byl nejlepší výsledek od rekordního roku 2008. Oproti roku 2016 letiště odbavilo o 13,7 procenta pasažérů více. Největší mírou se na lepších výsledcích letiště podílela charterová doprava s nárůstem o více než dvě pětiny.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka