V Aeru Vodochody skončila generální oprava administrativní budovy

26.01.2018

V Aeru Vodochody skončila generální oprava administrativní budovy zvané Pentagon za více než 25 milionů korun. Přestěhoval se do ní management i další administrativní personál. Je novým hlavním sídlem firmy. Další investice do infrastruktury a informačních systémů mají následovat. ČTK to řekl Tobiáš Tvrdík z Aera Vodochody.

Oprava budovy zahrnovala opravu sítí, výměnu oken, dveří a celkovou proměnu interiérů. "Díky investici je budova energeticky úspornější, což má pozitivní efekt na provozní náklady a také na životní prostředí," uvedl Tvrdík. Roční spotřeba energií v budově klesne o desítky procent.

Rekonstrukce je podle mluvčího součástí širšího plánu rozvoje firmy, jenž zahrnuje obnovu výroby letounů jako součásti stoleté tradice Aera, investice do infrastruktury a dalších věcí, například do zlepšování zázemí pro zaměstnance, sociálních služeb či do rozšíření rozvojového programu lidských zdrojů.

Aero je největším výrobcem letecké techniky v ČR. Zabývá se vývojem, výrobou, prodejem a servisem vojenské i civilní letecké techniky. Společnost je stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny.

Kromě vlastních letadel se podílí například také na vývoji a výrobě křídla malých dopravních letounů typu CSeries Bombardier a vývoji a výrobě komponent pro vojenský dopravní letoun KC-390 Embraer. Dodává také kokpity pro vrtulníky UH-60M Black Hawk.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka