ČSA loni zvýšily přepravu o sedm procent na 2,9 milionu lidí

25.01.2018

Praha 25. ledna (ČTK) - České aerolinie loni přepravily celkem 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Přeprava na linkách ČSA stoupla o 18 procent na 2,68 milionu lidí. Dalších více než 220.000 cestujících přepravily ČSA na letech pro jiné letecké společnosti, kterým krátkodobě pronajímaly svá letadla. Meziročně to byl pokles o 50 procent.

Navzdory výraznému růstu ceny ropy v loňském roce podle předsedy představenstva ČSA Jozefa Sinčáka v leteckém odvětví přetrvávaly příznivé podmínky. Rostly ekonomiky téměř všech zemí Evropské unie a zvyšovala se poptávka po letech jak směrem do Prahy, tak Čechů do zahraničí.

ČSA podle něj zlepšily meziročně všechny základní přepravní ukazatele. "Rozšířili jsme flotilu o jeden letoun ATR 72, zahájili provoz na dvou nových linkách, meziročně jsme navýšili počet letů o více než šest procent a sedačkovou kapacitu o desetinu," uvedl Sinčák. Přeprava nákladu stoupla o pět procent na 9228 tun. ČSA loni provozovaly celkem 18 letadel.

V letošním roce ČSA neplánují otevírat nové linky. Flotilu společnosti v květnu opustí jeden Airbus A319, jehož kapacita bude v letní sezóně nahrazena pronájmem jednoho letadla Airbus A321. Firma se zaměří na posílení stávající sítě linek, do vybraných destinacích plánuje navýšit kapacitu nasazováním větších letadel a na některých linkách přidá další frekvence, dodal Sinčák.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinie na světě. Po schválení transakce mezi společnostmi Korean Air Lines, PRISKO a Travel Service úřady pro kontrolu hospodářské soutěže v několika zemích se společnost Travel Service stane majoritním akcionářem Českých aerolinií. Díky spolupráci s leteckými partnery mohou zákazníci ČSA využívat v zimní sezóně 2017/2018 pravidelné spoje do nebo z více než 90 destinací ve 40 zemích světa.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka