Tržby aerolinek Alitalia se loni vrátily k růstu

05.02.2018

Řím 5. února (ČTK) - Tržby insolventní italské letecké společnosti Alitalia loni stouply o jedno procento. Zaznamenaly tak první nárůst za sedm let. Uvedl to dnes obchodní ředitel podniku Fabio Maria Lazzerini. Dodal, že v letošním roce firma očekává "značné" zvýšení tržeb i počtu cestujících.

Alitalia je od loňského května pod zvláštní správou, o kterou požádala italskou vládu kvůli finančním problémům. Vedení Alitalie se k tomuto kroku rozhodlo poté, co zaměstnanci odmítli restrukturalizační plán zahrnující rušení pracovních míst a snižování mezd.

Italská vláda nyní pro ztrátové aerolinky hledá kupce a doufá, že dosáhne dohody o prodeji před březnovými parlamentními volbami. Zájem o koupi italského podniku vyjádřily například aerolinky Lufthansa a easyJet či investiční fond Cerberus, napsala agentura Reuters.

Alitalia očekává, že v letošním prvním čtvrtletí se její tržby zvýší o čtyři až pět procent. K růstu by měly přispět nové linky a plány, které mají zajistit vyšší zaplněnost sedadel.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka