Karlovarské letiště odbavilo v roce 2017 více cestujících

15.02.2018

Karlovy Vary 15. února (ČTK) - Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2017 celkem 20.034 cestujících, jejichž cesta začínala či končila v Karlových Varech. Oproti roku 2016 je to nárůst o 3,9 procenta, informovala krajská mluvčí Jana Pavlíková. Počty odbavených pasažérů vzrostly poprvé od roku 2014, ovlivňoval je především úbytek cestujících z Ruska.

"Nejde zatím o závratný nárůst počtu odbavených cestujících, ale je to pozitivní trend. Loni se rozšířila nabídka letů z nových destinací, mám na mysli především charterové lety z Tel Avivu a Taškentu. Bohužel předčasně musely být ukončeny lety do Düsseldorfu, které se potýkaly s nezájmem ze strany cestujících," uvedl hejtmančin náměstek Martin Hurajčík (ANO).

Společnost Travel Service přepravila na lince z a do Tel Avivu 2594 cestujících, společnost Uzbekistan Airways z a do Taškentu 1320 cestujících. Letiště bude i v letošním roce nabídku linek rozšířovat. O víkendu na letišti poprvé přistane letadlo společnosti Pobeda, která zavádí novou nízkonákladovou linku do Moskvy. Nízké ceny letenek by podle Hurajčíka mohly oslovit i ty cestující, kteří kromě lázeňské léčby letí do Karlovarského kraje za zážitky a památkami.

Na letišti loni naopak meziročně o 15,2 procenta ubylo takzvaných tranzitních cestujících, kteří při mezipřistání zůstávají na palubě letadla. Za rok 2017 jich bylo celkem 21.404. Z pohledu ekonomiky letiště je ale zásadní počet takzvaných terminálových cestujících, jejichž cesta v Karlových Varech začíná nebo končí. "Platí letištní poplatky a nakupují v obchodech," vysvětlila Pavlíková.

V Karlovarském kraji v roce 2017 turistů celkově přibývalo. Celkem v kraji za minulý rok přenocovalo 1,058.001 lidí, o 11,5 procenta více než v roce 2016. Nárůst počtu hostů přerušila v Karlovarském kraji v roce 2013 krize na Ukrajině a pokles kurzu rublu. Tehdy poprvé počet hostů klesl. Od té doby ale postupně znovu stoupá, hranici jednoho milionu překročil loni poprvé.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka