Slovenská armáda pozastavila provoz vrtulníků Mi-17

23.02.2018

Bratislava 23. února (zpravodaj ČTK) - Slovenská armáda z bezpečnostních důvodů pozastavila provoz vrtulníků Mi-17, stroje absolvují potřebné kontroly. Bez bližších podrobností o tom informovalo slovenské ministerstvo obrany. Slovenská média v této souvislosti spekulují, že byly zfalšovány dokumenty o opravách vrtulníků.

Podle listu Denník N slovenská armáda disponuje 12 vrtulníky Mi-17, z nichž čtyři zajišťují leteckou pátrací a záchrannou službu (SAR). Ta vyplývá z mezinárodních závazků ohledně civilní letecké dopravy.

Mluvčí ministerstva obrany Danka Capáková uvedla, že jeden z vrtulníků Mi-17 by se měl opět dostat do provozu v nejbližších dnech, další stroje až po dokončení všech potřebných kontrol. Dodala, že plnění úloh pátrání a záchrany pro případ letecké nehody je zajištěno vrtulníky letky ministerstva vnitra.

Denník N rovněž napsal, že problémy se stroji Mi-17 se patrně týkají mechanických součástek, které jsou zabudovány v motorech vrtulníků. Armáda prý zjistila, že součástky nepodstoupily povinnou opravu, byť podle dokumentů se tak stalo. Vrtulníky Mi-17 na Slovensku opravuje státem kontrolovaný podnik Letecké opravovne Trenčín ve spolupráci s dalšími firmami.

Kromě vrtulníků Mi-17 slovenská armáda provozuje také americké víceúčelové vrtulníky Black Hawk.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka