ČSA bude nově létat mezi Prahou a Ostravou až čtyřikrát denně

28.02.2018

Praha 28. února (ČTK) - České aerolinie (ČSA) od května posílí pravidelnou linku mezi Prahou a Ostravou až na čtyři lety denně místo současných dvou. Celkem bude na lince 15 zpátečních spojů týdně. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČSA Daniel Šabík. Mezi oběma městy budou ČSA nadále létat turbovrtulovými letadly ATR 42 nebo 72, let potrvá jednu hodinu.

Z Ostravy do Prahy budou aerolinky létat v pondělí a pátek čtyřikrát, z toho dva odlety budou ranní, jeden odpolední a jeden večerní. Ve středu na trase ubude jeden z ranních spojů. V úterý, čtvrtek a v neděli bude k dispozici odpolední spoj, v sobotu pak ranní. V opačném směru budou k dispozici čtyři frekvence v pátek, a to ranní, odpolední, večerní a noční. Tři odlety z Prahy budou v pondělí a ve středu, dva ve čtvrtek a v neděli a jeden polední připadne na úterý.

"Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu," uvedl ředitel ČSA pro obchod Ján Tóth.

Ceny zpátečních letenek nového letového řádu mezi Ostravou a Prahou začínají od 1490 korun. V ceně bude vždy zahrnuta přeprava jednoho kabinového zavazadla, malé osobní tašky, jednoho zapsaného zavazadla o maximální hmotnosti 23 kilogramů a výběr sedadla kromě preferovaných, které jsou k dispozici za poplatek.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily celkem 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent.

Společnost Travel Service v úterý odkoupila celkem 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní společnosti Prisko a stane se vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka