Saúdská Arábie má zájem o 48 britských letadel eurofighter

09.03.2018

Londýn 9. března (ČTK) - Saúdská Arábie plánuje, že koupí od britské zbrojovky BAE Systems 48 bojových letounů Eurofighter Typhoon. Informoval o tom dnes britský výrobce v tiskovém prohlášení, ve kterém hovoří o pozitivní etapě směřující ke "konkretizaci" dohody za účelem modernizace saúdskoarabského letectva.
 
 
Pokrok k dohodě byl ohlášen v závěru třídenní návštěvy korunního prince Saúdské Arábie Muhammada bin Salmána v Británii, kde jej přijala mimo jiné královna Alžběta i premiérka Theresa Mayová.
 
Objednávka by potvrdila trvalý zájem Saúdské Arábie o toto letadlo. Tato blízkovýchodní země obdržela již 72 těchto strojů po smlouvě uzavřené před deseti lety.
Záměr byl ohlášen také krátce po kontraktu na 24 stejných letounů, který s Brity loni v prosinci uzavřel Katar. S Katarem udržuje Saúdská Arábie v posledních měsících konfliktní vztah, protože ho obviňuje z toho, že se sbližuje s hlavním regionálním saúdskoarabským soupeřem - Íránem.
 
Zdroj: ČTK
Fotografie: Wikimedia

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka