Ryanair uznal italské odbory ANPAC

08.03.2018

Dublin 8. března (ČTK) - Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair dnes uznaly italskou odborovou organizaci pilotů ANPAC. Jde teprve o druhé odbory, které společnost uznala. Prvním ve 32leté historii Ryanairu byl německý svaz Vereinigung Cockpit. Dohodou s ním se aerolinkám v závěru loňského roku podařilo odvrátit stávku a stejný účel má dnešní dohoda, píše agentura Reuters.

Smlouvu s managementem uzavřeli piloti Ryanairu na dvou největších trzích, v Británii a Itálii, a společnost doufá, že ve Španělsku, které je na třetím místě, dospěje ke shodě během příštího měsíce a že další budou následovat.

Aerolinky Ryanair, které jsou z hlediska počtu přepravovaných cestujících evropskou jedničkou, létají z 86 letišť ve 34 zemích Evropy a severní Afriky. V Itálii využívají na 80 letadel ze své flotily čítající 400 strojů. S přihlédnutím k dohodě s britskou leteckou asociací pilotů BALPA se Ryanair už dohodl se 45 procenty svých pilotů.

Jednání v jiných oblastech ale tolik nepokročila a generální ředitel společnosti Michael O'Leary před pár dny varoval před problémy se spoji v následujících měsících, zejména do a z Irska a Portugalska. Portugalský odborový svaz palubních posádek ohlásil třídenní stávku na období Velikonoc.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka