Kitty Hawk představila elektrické bezpilotní letecké taxi

14.03.2018

Společnost Kitty Hawk představila elektrické bezpilotní letecké taxi. Stroj nazvaný Cora může letět rychlostí až 180 kilometrů v hodině a na jedno nabití uletí až 100 kilometrů, uvedla na svých internetových stránkách BBC. Investorem Kitty Hawk je spoluzakladatel Googlu Larry Page.

Zdroj: Cora.aero

Stroj byl vyvinutý na Novém Zélandu. Firma nyní pracuje s tamní vládou na využití projektu. Vládá vkládá v projekt velkou důvěru, protože jejím cílem jsou nulové emise do roku 2050. Firma nyní pracuje s úřadem pro regulaci leteckého provozu, zatím však odmítla uvést, kdy by mohlo nové taxi začít běžně létat.

Letadlo má mimo jiné funkci vertikálního vzletu a přistání, nepotřebuje tak vzletovou dráhu.

Kitty Hawk není jedinou firmou, která vyvíjí létající taxi. Čínská firma EHang vyvíjí elektrický dron pro přepravu cestujících, Airbus v únoru uskutečnil první úspěšný let s bezpilotním létajícím autem a Uber pracuje s NASA na projektu létajícího auta. Kromě Nového Zélandu mají velký zájem o letecké taxi také Dubaj a Spojené arabské emiráty, upozornila CNBC.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka