Nová linka do USA pomůže zvýšit počet turistů

16.03.2018

Praha 16. března (ČTK) - Nová linka společnosti American Airlines z Prahy do Filadelfie pomůže k dalšímu růstu počtu amerických turistů v ČR a povede také k prodloužení doby jejich pobytu. V tiskové zprávě to uvedla agentura CzechTourism. Podle odhadu dopravce linka přepraví až 60.000 cestujících ročně. Počet návštěvníků z USA každoročně stoupá, loni jich do České republiky zavítalo téměř 540.000.

Průměrná doba pobytu Američanů dosahuje téměř čtyř dnů. Z hlediska počtu příjezdů jsou na páté příčce žebříčku, z hlediska počtu přenocování na čtvrtém místě. V Praze jsou pak turisté z USA na druhém místě za Němci. Další regiony, které Američané navštěvují, jsou Jihočeský a Jihomoravský kraj, 88 procent jich ale stále zůstává v hlavním městě.

"Američané tak tvoří velmi významnou skupinu turistů, a to i z hlediska jejich útrat zde. Průměrné výdaje zahraničního turisty na osobu a den činí 2800 korun, kdežto u Američanů je to téměř o 2000 korun více," uvedla ředitelka agentury Monika Palatková.

Lety na lince začnou 5. května, spojení ale bude sezonní a lety do metropole v americké Pensylvánii skončí 28. října. Aerolinie na dnešní tiskové konferenci uvedly, že v případě úspěchu linky uvažují o jejím celoročním provozu.

"Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a cestující z Prahy si tak budou moci vybrat z řady možností přestupu na spoje do dalších až 160 destinací ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, zemí Karibiku či Jižní Ameriky," řekl novinářům v Praze výkonný ředitel obchodní divize American Airlines Tom Lattig.

Podle předsedy představenstva Letiště Praha Václava Řehoře pomůže nová linka k dalšímu rozvoji ekonomických vztahů mezi USA a ČR, k zintenzivnění investic amerických společností v ČR a rovněž k posílení turismu v Praze a dalších regionech. Letenky jsou v prodeji od loňského srpna.

"Jedná se o první přímý let z ČR do Filadelfie. Dosavadní spojení do New Yorku je velmi úspěšné, proto očekáváme, že si nová linka najde také velkou oblibu. Češi upřednostňují přímá spojení," řekl ředitel letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Z Prahy nyní létají přímé spoje do Severní Ameriky v hlavní sezoně do New Yorku, Toronta a Montrealu.

Praha je vedle Budapešti a Reykjavíku dalším evropským městem, kam American Airlines letos rozšiřují svůj evropský provoz. Linka do Filadelfie bude celkově 13. dálkovým spojem z Prahy. Loni přibyly do letového řádu pražského letiště dálkové spoje do katarského Dauhá a středočínského Si-anu.

Společnost na novou linku nasadí modernizovaný Boeing 767-300 s kapacitou pro 209 pasažérů ve třech cestovních třídách. American Airlines je největší letecká společnost na světě. V Praze bude letadlo společnosti k vidění poprvé a české hlavní město se od května zařadí do dvacítky evropských metropolí, do kterých létá.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka