Čínská HNA bude provozovat letiště v Plovdivu, a to 35 let

28.03.2018

Sofia 28. března (ČTK) - Bulharsko udělilo čínské společnosti HNA Airport Group koncesi na provozování letiště v druhém největším bulharském městě Plovdivu, a to na 35 let. Tendr na provozování letiště vláda vyhlásila znovu v prosinci poté, co předchozí soutěže nepřilákaly žádné zájemce.

"Koncese je na 35 let a koncesionář je povinen během tohoto období investovat 79 milionů eur (přes dvě miliardy Kč)," uvádí se v prohlášení bulharské vlády. Částka bude využita na opravy a údržbu letiště i na výstavbu nových zařízení.

Letiště v Plovdivu je po německém letišti Frankfurt-Hahn v Evropě druhým, které čínská HNA spravuje. Chystá se ho postupně přebudovat na regionální turistické centrum pro střední a východní Evropu a soustředit do něho také nákladní přepravu. V Číně HNA provozuje 16 letišť.

Bulharsko již v roce 2006 uzavřelo smlouvu na provozování letišť ve Varně a Burgasu s konsorciem vedeným německou letištní společností Fraport. Vláda nyní plánuje také opětovné vyhlášení tendru na provozování letiště v hlavním městě Sofii, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka