Letadla z Brna do Mnichova bude dál provozovat britská BMRL

26.03.2018

Brno 26. března (ČTK) - Britská firma British Midland Regional Limited (BMRL) bude dál provozovat leteckou linku z Brna do Mnichova. V březnu jí končí stávající smlouva, na základě které Jihomoravský kraj i s Brnem podporují linku miliony korun prostřednictvím reklamy a marketingu. Nová smlouva už na základě schválení Evropskou unií umožní přímou podporu, která bude ročně činit asi 40 milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Linka funguje od roku 2015, šest dnů v týdnu.

Jihomoravský kraj ani Brno dosud nemohly dávat peníze na provoz linky přímou formou kvůli tomu, že by to odporovalo pravidlům pro veřejnou podporu. Podle Brindzákové ale Evropská unie schválila žádost o přímou podporu, takže už je nyní možná.

Společnost BMRL vzešla nyní jako provozovatel linky z otevřeného zadávacího řízení. Radní kraje dnes schválili rozhodnutí o výběru dodavatele a uzavření smlouvy, na základě které by měla firma linku provozovat do roku 2022. Kraj by po dobu čtyř let měl ročně na podporu linky dávat 1,5 milionu eur (zhruba 40 milionů korun).

Linka létá z letiště v Brně-Tuřanech na Letiště Franze Josefa Strausse v Mnichově. Mluvčí brněnského letiště Kateřina Pichalová ČTK řekla, že linka do Mnichova létá šest dní v týdnu, z toho od pondělí do pátku dvakrát denně a poté jednou o víkendu. Každé letadlo má kapacitu 50 míst. Obsazenost za loňský rok se pohybovala v každém měsíci jinak, v průměru ale byla zhruba poloviční.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka