Skandinávské aerolinky SAS rozšíří flotilu o 50 letounů Airbusu

10.04.2018

Stockholm 10. dubna (ČTK) - Skandinávské aerolinky SAS rozšíří svou flotilu o 50 letounů evropského konsorcia Airbus. Za katalogovou cenu téměř čtyř miliard dolarů (82 miliard Kč) nakoupí 35 strojů A320neo a dalších 15 si pronajmou, informovala dnes agentura Reuters. SAS dříve jednaly i s konkurenčním americkým Boeingem.

SAS nakoupí letadla se slevou, její výši ale nesdělil, stejně jako cenu pronájmu.

SAS již 17 letadel A320neos provozuje. Dodávky zakoupených nových strojů očekává mezi lety 2019 až 2023. Pronajatá letadla chce obdržet do roku 2021.

"Tato objednávka znamená, že SAS v roce 2023 získá poprvé flotilu jednoho typu strojů. Ta se bude skládat z letadel na krátké a střední vzdálenosti, která jsou na trhu nejefektivnější z hlediska nákladů a životního prostředí," uvedla firma.

V SAS drží vlastnické podíly Švédsko, Dánsko a Norsko. Společnost obnovuje svou stárnoucí a méně palivově úspornou flotilu i kvůli konkurenci nízkonákladových aerolinek, jako je norská Air Shuttle a irská Ryanair.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka