Vrtulníky EC135s Letecké služby Policie ČR mají nové vybavení pro plnění misí a navigaci

25.04.2018

Společnost Airbus Helicopters zmodernizovala osm vrtulníků EC135s, které využívá Letecká služba Policie České republiky, novým vybavením pro plnění misí a navigaci. Poslední policejní vrtulník si zákazník nedávno převzal v zařízení Airbus Helicopters v německém Kasselu.

„Jsme hrdí na to, že jsme mohli vrtulníky EC135 pro Leteckou službu Policie České republiky modernizovat nejnovějším zařízením pro plnění misí a navigaci,” řekl Dietmar Strohofer, obchodní manažer Airbus Helicopters. „S novými systémy je nyní Policie České republiky připravena na zcela novou úroveň provozu.“
 
 
„S modernizovanými vrtulníky EC135s jsme získali rozšířené schopnosti pro plnění misí a můžeme policistům v terénu poskytnout nejmodernější vzdušnou podporu, která je k dispozici,“ řekl Tomáš Hytych, ředitel Letecké služby policie České republiky. 
 
 
Součástí instalovaných systémů je výkonná, kompaktní a lehká kamera FLIR Star SAFIRE 380 HDc se čtyřmi elektrooptickými infračervenými senzory pro snímání za špatných světelných podmínek. Nové zařízení obsahuje také laser pro určení vzdálenosti, označení cíle a také identifikaci pohyblivých cílů, což z něj činí dokonalý nástroj pro špičkové policejní mise.
 
Nová generace ergonomického ovládacího panelu, instalovaného v kabině, nabízí špičkové funkce řídícího centra a chytré IT řešení včetně nahrávání, odesílání a přijímání snímků, videí a výměny dalších důležitých dat s pozemním řídícím centrem. 
 
Tato zařízení, v kombinaci s mapovacím systémem EURONAV VII a funkcí BMS (Broadcast Microwave Services) pro downlink nabízejí pro policejní akce kompletní mapové a sledovací kapacity. Propojení reálných informací z elektrooptického systému EOS s daty z digitálních map představuje novou dimenzi virtuální reality s bezkonkurenčním taktickým využitím. Vybavení osmi vrtulníků dále zahrnuje navigační/komunikační systém nové generace Garmin 650/750, který zajišťuje moderní satelitní komunikaci.
Vrtulník typu EC135 je součástí rodiny H135, která je jednoznačným lídrem na trhu lehkých dvoumotorových víceúčelových vrtulníků. Tradiční využití této třídy vrtulníků je při záchranných zdravotnických zásazích, policejních akcích, dále k VIP a firemní osobní dopravě, údržbě průmyslových větrných parků či vojenským misím s variantou H135M.
 
Zdroj, fotografie: ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka