Na letišti v Amsterodamu vypadl proud, narušilo to řadů spojů

29.04.2018

Amsterodam/Praha 29. dubna (ČTK) - Asi na 90 minut zablokovaly dnes nad ránem nizozemské úřady dopravu na amsterodamské letiště Schiphol poté, co areál zasáhl rozsáhlý výpadek proudu. Dodávky elektřiny na jednom z nejrušnějších evropských letišť se už podařilo obnovit, potíže ale budou mít dopad na provoz po zbytek dnešního dne a vedly i ke zrušení dopoledních spojů s Prahou.

Silnice i železniční tratě vedoucí k letišti byly uzavřeny přibližně od 05:00 do 06:30, napsala agentura Reuters. Výpadek bude mít podle mluvčího Schipholu Jacco Bartelse "vážné důsledky pro lety během dne". Letiště ráno na twitteru oznámilo, že omezuje počet příletů, řada odletů má zpoždění, nebo byly zrušeny.

Mluvčí pražského letiště Václava Havla Marika Janoušková ČTK řekla, že kvůli problémům na Schipholu byly zrušeny dva páry dopoledních letů mezi Prahou a Amsterodamem. Později upřesnila, že podle jejích informací byl provoz v Amsterodamu obnoven, a proto se rušení dalších spojů nečeká.

Schiphol je po londýnském Heathrow a pařížském letišti Charlese de Gaullea třetím nejrušnějším letištěm v Evropě co do počtu odbavených pasažérů. V listopadu jej postihly technické potíže, kvůli nimž nabraly desítky letů zpoždění a další byly zrušeny. Mluvčí řízení letového provozu tehdy vyloučila, že by výpadek způsobil kybernetický útok.

Příčiny dnešních problémů už vyšetřuje společnost Tennet, která spravuje nizozemské rozvodné sítě elektřiny.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka