Travel Service je největší leteckou společností v ČR

27.04.2018

Praha 27. dubna (ČTK) - Před 20 lety, 28. dubna 1998, byla do obchodního rejstříku zapsána letecká společnost Travel Service a.s., soukromý dopravce, který postupně vytlačil ČSA z pozice jedničky na českém leteckém trhu. Společnost vlastní ČSA a nízkonákladové SmartWings, provozuje i charterové lety a privátních lety kategorie business jet. Travel Service působí kromě Česka také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Loni Travel Service přepravil na svých charterových letech 2,64 milionu cestujících, SmartWings jich přepravila 2,86 milionu.

Předchůdce firmy začal fungovat už v roce 1997, kdy zabezpečoval charterové lety s jedním Tupolevem Tu-154. Rok nato přibyl v leteckém parku první Boeing 737 a časem se firma stala největším českým charterovým přepravcem. Od roku 2004 provozuje i nízkonákladové Smart Wings.

Flotilu Travel Service tvoří přes 30 strojů Boeing 737 různých typů, velkokapacitní letoun Airbus A330 určený pro dálkové lety a další stroje. Do roku 2023 se má flotila dopravce rozšířit na 50 letadel.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Necelý poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost CEFC.

V roce 2015 získala společnost prvních 34 procent akcií ČSA, a to když jí svou opci přenechaly korejské aerolinky Korean Air, které předtím získaly 44 procent akcií Česká aerolinií. Loni se společnost dohodla s Korean Air a státem na odkupu jejich podílů. Travel Service tak má v ČSA zhruba 98 procent, asi dvouprocentní podíl má Česká pojišťovna.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka