Airbus a Dassault budou společně vyvíjet nový bojový letoun

25.04.2018

Londýn/Paříž 25. dubna (ČTK) - Evropské konsocium Airbus a francouzská společnost Dassault Aviation se dohodly na společném vývoji a výrobě příští generace bojových letounů. Jejich bojový vzdušný systém FCAS (Future Combat Air System) má do roku 2040 nahradit stávající německé stroje Eurofighter a francouzské Rafale, napsal server BBC.

Vlády Německa a Francie se ještě musejí dohodnout na přesných požadavcích na program, který bude zahrnovat i výrobu bezpilotních strojů a komunikačních technologií. Obě firmy se také musejí rozhodnout, která z nich bude mít v rozsáhlém projektu hlavní roli. Předpokládají, že nové stroje začnou létat v letech 2035 až 2040.

Zda se bude projektu účastnit Británie, záleží podle BBC na podmínkách jejího odchodu z Evropské unie.

Společnost BAE Systems je největším britským výrobcem a klíčovým členem konsorcia, které vyrábí letadla Eurofighter. List Financial Times v této souvislosti připomíná spory kolem zapojení britského průmyslu do družicového systému Galileo po brexitu. Ozývají se hlasy, které označují účast Británie v obranném sektoru za prakticky nemožnou.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka