Letecký den v Kbelích v červnu nebude

07.05.2018

Praha 7. května (ČTK) - Letecká show ke stému výročí vzniku Československa se 9. června na letišti v pražských Kbelích konat nebude. Organizátoři akce totiž neměli na její přípravu dost času, uvedl dnes server Euro.cz. Na zrušení leteckého dne se podle něj podepsal i spor o Libeňský most, kvůli kterému městské zastupitelstvo nestihlo včas schválit dotaci. 

"Letecký den se nedá připravit během jednoho měsíce, proto letos akce neproběhne," řekla Euru Anna Wojnarová ze sdružení Jagello 2000. Na letišti tak 9. června bude jen muzejní noc v expozici Leteckého muzea.

Pořadatelé se přesto myšlenky na leteckou přehlídku nevzdávají. Náhradní termín zatím stanovili na začátek května příštího roku, uvedl server. Městská část se o zrušení dozvěděla z dopisu i přímo od velitele letecké základny ve Kbelích Davida Klementa, dodal server.

Podíl na zrušení show mají podle Eura i pražští zastupitelé, kteří měli koncem dubna jednat o přidělení dvoumilionové dotace na akci. Jednání ale ovládl spor o budoucnost Libeňského mostu a program schůze nebyl schválen.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka