Letecký den dnes v H. Králové završí vrtulníková show

12.05.2018

Hradec Králové 12. května (ČTK) - Letecký den dnes na královéhradeckém letišti završí dvoudenní Helicopter Show a Rally Show. Návštěvníkům se představí desítky vrtulníků, akrobatická vystoupení nebo zásah záchranářů u simulované hromadné nehody. Organizátoři uvedli, že na letiště by mohlo dorazit na 20.000 návštěvníků.

Letiště se dnes otevře v 8:30, v 9:00 začne doprovodný program a ve 13:00 hlavní letový program. "Jde o největší vrtulníkovou show možná v celé v Evropě," řekl ČTK Daniel Tuček z firmy DSA, která Helicopter Show pořádá. Letový program zahájí skupina třinácti strojů, dalším tahákem bude letová ukázka vrtulníku Bristol 171 Sycamore, což je jediný letuschopný exemplář na světě.

Jde již o 17. ročník Helicopter Show, která se na hradeckém letišti koná pojedenácté dohromady s automobilovou Rally Show. Mezi leteckou a automobilovou částí bude na letišti jezdit turistický vláček. Specialitou letošního ročníku Rally Show bude monopost Formule 1, který se v ČR představí poprvé.

Pátek, kdy akce začala, byl určen odborné veřejnosti, veletrhu výrobců vrtulníků a další letecké techniky, součástí byly i odborné semináře.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka