Akrobatický pilot Šonka vybojoval v Čibě třetí místo

27.05.2018

Čiba 27. května (ČTK) - Martin Šonka vybojoval v třetím závodu seriálu Red Bull Air Race v akrobatickém létání v Čibě bronz. Po diskvalifikacích za technické problémy z úvodních dvou podniků v Abú Zabí a Cannes se tak poprvé v sezoně dostal na stupně vítězů a v průběžném pořadí se posunul na čtvrté místo. Druhý český reprezentant Petr Kopfstein obsadil v Japonsku stejně jako před měsícem ve Francii deváté místo.

Zdroj: Red Bull Air Race gallery

Z vítězství se podruhé v sezoně radoval Australan Matt Hall, který ovládl i předchozí závod v Cannes. V průběžném pořadí díky tomu předstihl vítěze úvodního podniku v Abú Zabí Michaela Gouliana z USA, jenž má stejný počet bodů. Kopfstein je průběžně dvanáctý.

"Já si prostě ty chybky ve finálové čtyřce tady v Japonsku neodpustím! Ale jsme třetí a máme radost!!!" napsal Šonka na sociálních sítích o dvousekundové penalizaci, která ho stála druhé místo.

Před čtvrtým dílem seriálu, který hostí 24. června Budapešť, má Šonka v průběžném pořadí stejně bodů jako třetí Jošihide Muroja. Japonec, jenž domácí závod v minulosti dvakrát vyhrál, tentokrát nebyl klasifikován.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka