Zisk aerolinek Wizz Air loni vzrostl o 22 procent

24.05.2018

Budapešť 24. května (ČTK) - Maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air stoupl v loňském fiskálním roce čistý zisk o 22 procent na 275 milionů eur. Aerolinkám se podařilo udržet nízko náklady díky větším a úspornějším letadlům A321. Zároveň se jim zvýšily příjmy i díky vyššímu počtu cestujících. I v letošním roce čeká další růst společnost, která se zaměřuje hlavně na střední a východní Evropu.

Příjmy za rok do konce března stouply o 24 procent na 1,9 miliardy eur díky vyššímu počtu cestujících a růstu příjmů z dalších služeb o 24 procent na 816 milionů eur. Tyto příjmy tak měly na celkových příjmech podíl téměř 42 procent. Počet cestujících vzrostl o 25 procent na 30 milionů a Wizz Air měl na trhu ve střední a východní Evropě podíl 42 procent.

Firma rozšířila svou flotilu v loňském roce o 14 letadel. Celkem tak má v provozu 93 letadel. Obsazenost letadel se zlepšila na 91,3 procenta z 90,1 procenta.

V letošním fiskálním roce Wizz Air očekává další růst zisku na 310 až 340 milionů eur. Společnost by tak mohla zastínit většího konkurenta Ryanair, který je ve svém výhledu pesimističtější a tento týden uvedl, že jeho zisk by mohl poprvé po pěti letech klesnout kvůli dražším pohonným hmotám, vyšším nákladům na zaměstnance a stagnaci cen letenek, napsaly agentury MTI a Reuters.

Wizz Air na počátku roku uvedl, že zruší v polovině června svou základnu na Letišti Václava Havla v Praze a omezí počet linek na tři. Důvodem je nízká poptávka. Společnost má v Praze v současnosti jedno letadlo a nabízí devět linek, mezi kterými je například Reykjavík, Tel Aviv, Milán nebo Benátky. Od 14. června bude z pražského letiště vypravovat tři linky - do Londýna (Luton), na italské Bari a do gruzínského Kutaisi.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka