Rusko letos dodá do Číny deset stíhacích letounů Su-35

24.05.2018

Moskva 24. května (ČTK) - Ruská strojírenská a zbrojní společnost Rostech v průběhu letošního roku dodá do Číny deset víceúčelových stíhacích letounů Suchoj Su-35. S odkazem na sdělení ruského podniku o tom dnes informovala agentura Interfax. Čína koupí celkem 24 bojových strojů za 2,5 miliardy dolarů (55 miliard Kč).

Rostech již do Číny dodal 14 stíhacích letounů Su-35 v letech 2016 a 2017, uvedl Interfax.

Letoun Su-35 představuje zásadní modernizaci stíhaček Su-27 s výkonnějším radarem a novými motory. Nejnovější verze Su-35 poprvé vzlétla v roce 2008.

Moskva a Peking v minulosti vedly spor o čínské kopie ruských stíhaček. Čína v roce 2004 odstoupila od dohody o licenční výrobě stíhaček Su-27 (z dvou stovek strojů podle licence vyrobila 105) a na jejich základě spustila výrobu vlastních kopií.

O prodeji strojů Su-35 obě země jednaly několik let. V roce 2013 podepsaly rámcovou dohodu o dodávce 24 stíhaček Su-35 a několika ponorek. Čína je hlavním klientem ruského vojenskoprůmyslového komplexu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka