Letecký víkend už poosmadvacáté v Pardubicích

31.05.2018

Pardubické nebe o tomto víkendu bude zdobit opět řada historických i současných letadel z domova i ze zahraničí. Přípravy na 28. ročník Aviatické pouti vrcholí a my si společně přejme jen modré nebe bez mráčků a řadu jedinečných zážitků.

Pravidelní návštěvníci této akce  vědí, že je na co se dívat nejen na obloze, ale i na zemi. Kluby vojenské historie vás rádi pozvou do svých kempů, podíváte se na nablískané veterány i na nejmodernější  auta různých značek. Na své si přijdou i milovníci letecké archeologie. Hasiči s vystavenou technikou budou, dle zatím avizovaného počasí, asi hodně vytíženi. Jejich vozy s vodou budou pro děti i pro dospělé  opět skvělým osvěžením. 

Mezinárodní den dětí si malí kluci i holky užijí ve společnosti našich legionářů  a partnerů pouti. Dětský program Nebeští jezdci nabízí skvělou zábavu pro děti od tří do 15ti let. Stačí se zastavit u stánku, vyzvednout Pamětní list a vydat se na cestu s deseti stanovišti.  Pamětní listy jsou slosované o ceny partnerů a po oba dny se losuje vždy v 16 hodin u stánku Nebeští jezdci. Fyzicky zdatnější děti budou bojovat o originální pohár Československé obce legionářské. Závod je věnován památce legendárního Československého letce RAF Josefa Františka. 

K tradici dopoledních programů patří koncert dechové hudby Pernštejnka společně s mažoretkami PM Stars Pardubice, letos navíc zpestřený módními přehlídkami modelingové agentury  Scarlett Models.

Pojďte si s námi originálním způsobem  opět připomenout střípky z dějin minulého století, které se mohly zapsat do historie, která nikdy nebyla černobílá. Se studiem Pin up & Vintage se ohlédneme za módou minulého století. Tito mladí lidé v dobových oblečeních skvěle dotvářejí atmosféru na pardubickém letišti, můžete se s nimi vyfotit a vidět po oba dva dny jejich  přehlídku „100 let módy“. Ta mapuje vývoj módy od 10. let až po 90. léta minulého století. 

Nedělní dopoledne  před zahájením letového programu bude zpestřeno ještě koncertem chrudimského orchestru  Big Band.

V čase 11 hodin se  po oba dny už většina  diváků bude soustředit na oblohu. Prezentaci začátků aviatiky nemůže odstartovat nikdo jiný, než historický Blériot.  

Více informací na www.aviatickapout.cz nebo facebooku/Aviatická pouť.

Zdroj: Aviatickapout.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka