Podíl francouzského státu v Air France-KLM chce AccorHotels

04.06.2018

Paříž 4. června (ČTK) - Hotelová skupina AccorHotels má zájem o koupi části nebo celého podílu francouzské vlády v aerolinkách Air France-KLM. Dnes tak potvrdila nedělní zprávu listu Les Echos. Rovněž francouzská a zároveň největší evropská hotelová společnost si od záměru slibuje, že bude moci lépe konkurovat svým internetovým rivalům jako je Expedia nebo Booking.com, kteří nabízejí obsáhlé cestovní balíčky. Paříž vlastní ve francouzsko-nizozemském leteckém koncernu 14,3 procenta.

AccorHotels již v minulosti rozhovory s Air France-KLM vedla a kromě společných projektů uvažovala rovněž o koupi menšinového podílu v letecké společnosti, uvedla agentura Reuters.

Na zprávu o možném převzetí podílu pozitivně zareagovaly akcie Air France-KLM. Na burze v Paříži krátce před polednem přidávaly více než sedm procent na 7,49 eura. Stále jsou ale blízko ročního minima.

Firma čelí konkurenci nízkonákladových leteckých společností a nutně potřebuje projít bolestnými reformami, které by se francouzskému státu prosazovaly jen těžko. Minulý měsíc rezignoval kvůli několikadenním stávkám pilotů dlouholetý ředitel Air France-KLM Jean-Marc Janaillac.

Společnost AccorHotels provozuje více než 4000 hotelů různých značek, od levných Ibis po luxusní Sofitel. Podnik má několik ubytovacích zařízení i v České republice.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka