Středočeský kraj a GE Aviation hledají místo pro stavbu továrny

31.05.2018

Praha 31. května (ČTK) - Středočeský kraj a výrobce leteckých turbovrtulových motorů GE Aviation Czech hledají na území kraje vhodné místo pro stavbu nové centrály turbovrtulových motorů. Firma už má vypracovaný seznam několika vhodných lokalit, bude je posuzovat s krajem i CzechInvestem. ČTK to dnes sdělila Helena Frintová z krajského úřadu.

Investiční smlouvu o vybudování nové globální centrály turbovrtulových motorů v Česku podepsala společnost s českou vládou v říjnu 2016. Kraj dnes s firmou podepsal dohodu o společném záměru nalézt vhodnou lokalitu pro stavbu, spolupráce potrvá do roku 2020.

Stavba centrály by přinesla především nová pracovní místa, a to jak v samotné továrně, tak v dodavatelských firmách. "Jde o pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou, velká část bude zaměřená na vědu a výzkum. Jejich podíl by se tak ve Středočeském kraji významně zvýšil, a to by znamenalo více peněz na rozvoj daného regionu," řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Kraj podle ní může firmě nabídnout hned několik míst, kam by výrobu leteckých motorů mohla umístit.

Centrála turbovrtulových motorů GE v České republice se bude podílet na vývoji pokročilých turbovrtulových motorů GE Catalyst, bude zajišťovat výrobu komponentů, montáž turbovrtulových motorů, testování, servis nebo zákaznickou podporu. Projekt vytvoří v České republice více než 500 nových pracovních příležitostí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka