Aerolinky Laudamotion chtějí urychleně rozšířit svou flotilu

18.06.2018

Berlín 18. června (ČTK) - Rakouské aerolinky Laudamotion, v nichž irská společnost Ryanair kupuje většinový podíl, chtějí urychleně rozšířit flotilu svých letadel. Jednají o tom jak s evropským výrobcem Airbus, tak s leasingovými firmami, informovala agentura Reuters.

"Je to velmi těžké, airbusy jsou vyprodané do konce roku 2020. Existuje však dost leasingových firem," řekl dnes v rozhovoru s novináři majitel firmy, bývalý závodník formule 1 Niki Lauda.

Aerolinky v současné době mají devět strojů Airbus A320 a dalších deset letadel Boeing 737 Ryanairu užívají od letošního roku. Během příštích dvou let by chtěly rozšířit flotilu na 30 letounů.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair nyní čeká na souhlas Evropské unie s akvizicí 75 procent rakouské firmy. Lauda předpokládá, že zelenou dostane v létě. Aerolinky Ryanair se dohodly rovněž na opci na převzetí celé firmy, Niki Lauda si však svůj podíl chce tři roky podržet.

Ryanair podle březnové dohody investuje do Laudamotion nejprve 50 milionů eur (1,3 miliardy Kč), dalších 50 milionů eur poskytne firmě v prvním roce od akvizice na provoz. Odhaduje, že společnost Laudamotion by se mohla dostat do zisku do třetího roku od zahájení provozu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka