Lufthansa uvažuje o nabídce aerolinkám Norwegian Air

18.06.2018

Berlín 18. června (ČTK) - Německá společnost Lufthansa vstoupila do jednání s norskými nízkonákladovými aerolinkami Norwegian Air Shuttle, o něž dříve vyjádřila zájem rovněž společnost IAG, vlastník British Airways. "Blíží se nová vlna konsolidace a v Evropě jedná každý s každým. To znamená, že jsme v kontaktu také s Norwegian Air," uvedl šéf Lufthansy Carsten Spohr v rozhovoru s německým deníkem Süddeutsche Zeitung.

Akcie norského přepravce v reakci na zprávu zpevnily o deset procent a akcie německých aerolinek stouply o téměř půl procenta.

Od poloviny dubna, kdy společnost IAG oznámila, že ve firmě Norwegian koupila podíl 4,61 procenta a že plánuje s touto společností zahájit rozhovory zahrnující možnost předložení nabídky na úplné převzetí, norské aerolinky obdržely řadu nabídek na akvizici i různé formy spolupráce.

Po zhroucení leteckých společností Air Berlin a Monarch v loňském roce, představitelé sektoru očekávají vlnu konsolidace v Evropě. Jedním z hlavních důvodů je růst cen ropy, který má negativní dopad na hospodaření finančně slabších firem.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka