EK povolila létat do EU všem aerolinkám z Indonésie

14.06.2018

Brusel 14. června (ČTK) - Evropská komise odebrala ze svého seznamu nebezpečných aerolinek, které nesmějí létat do členských zemí Evropské unie, všechny letecké společnosti z Indonésie. Aerolinky podle komise již zlepšily své bezpečnostní standardy. Na takzvané černé listině zůstává 119 leteckých společností z 20 zemí. Dalších šest aerolinek má omezení a smějí do EU létat jen za určitých stanovených podmínek.

Indonéské aerolinky dostaly zákaz létat do EU kvůli obavám o bezpečnost v roce 2007. Od té doby jich bylo ze seznamu odebráno sedm. Nyní se k nim přidalo i zbývajících více než 50 společností.

První seznam rizikových aerolinií, společný pro celou unii, zveřejnila Evropská komise v březnu 2006 a od té doby ho pravidelně aktualizuje. Společný seznam má předejít situacím, kdy byla jedna společnost zakázána pouze v některých členských zemích.

Na sladění dílčích zákazů z jednotlivých států se EU dohodla po sérii leteckých katastrof, které si vyžádaly mnoho obětí mezi evropskými cestujícími.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka