Aerolinky Etihad vykázaly druhý rok za sebou ztrátu

14.06.2018

Abú Zabí 14. června (ČTK) - Arabské aerolinky Etihad Airways vykázaly druhý rok za sebou ztrátu. Důvodem byl růst cen pohonných hmot, náklady spojené s ambiciózním plánem oživení a ztráty způsobené kolapsem německých aerolinek Air Berlin a problémy italské letecké společnosti Alitalia. Čistá ztráta ale klesla na 1,52 miliardy USD (33,5 miliardy Kč) z 1,95 miliardy USD o rok dříve, uvedla společnost.

Příjmy se zvýšily na 6,1 miliardy USD z předloňských 5,9 miliardy USD. Aerolinky loni přepravily 18,6 milionu cestujících, zhruba stejně jako o rok dříve. Obsazenost letadel se také téměř nezměnila, činila 78,5 procenta.

Etihad se od vysoké ztráty v roce 2016 snaží své podnikání zefektivnit. Mimo jiné aerolinky vyměnily nejvyšší vedení, zrušily neziskové trasy a odstavily letadla, jejichž provoz je příliš nákladný. Firmě se tak loni podařilo snížit náklady o 7,3 procenta, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka