Pilot British Airways dostal osm měsíců vězení za alkohol

12.06.2018

Londýn 12. června (ČTK) - Na osm měsíců dnes poslal soud do vězení bývalého pilota společnosti British Airways za to, že před letem požil alkohol. Soudkyně Janet Waddicorová verdikt zdůvodnila tím, že cestující mají právo cítit se bezpečně. Uvedla to agentura AP.

Julian Monaghan byl zadržen 18. ledna, když v Londýně připravoval ke startu letadlo Boeing 777 na cestu na Mauricius. Jeden z techniků z něj ucítil alkohol a test ukázal, že pilot měl v krvi více než čtyřnásobek povolené hladiny alkoholu. Do letadla už začali nastupovat cestující, když byl Monaghan s pouty na rukou vyveden.

Před letem si dal pilot tři dvojité vodky, jak sdělil soudu. U British Airways byl zaměstnán 17 let a po incidentu se práce vzdal.

Po odpykání trestu se chce Monaghan podle svého obhájce přestěhovat do Jihoafrické republiky, kde už dříve žil. Chce se přeškolit na práci s bezpilotními letadly, k profesi pilota civilních letadel už se nevrátí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka