ERA měla vloni hrubý zisk skoro 227 milionů Kč, meziročně klesl

02.07.2018

Pardubice 2. července (ČTK) - Pardubická společnost ERA, která vyrábí pasivní radary a systémy pro sledování leteckého provozu, dosáhla vloni obratu 1,028 miliardy korun a zisku před zdaněním 226,853 milionu korun. Ve srovnání s rokem 2016 je obrat nižší o více než 250 milionů a zisk o 116 milionů korun. Tržby táhl zejména prodej unikátního sledovacího systému VERA-NG, informovala dnes ČTK Lenka Stejskalová Reichová z firmy ERA.

Počet zemí, do nichž ERA vyváží své sledovací systémy, vzrostl na 63, mezi posledními byly například Kyrgyzstán, Honduras a Nigérie. Obchodu v civilní i vojenské oblasti se dařilo díky novým zákazníkům i projektům modernizací a rozšíření současných systémů.

Firma má nyní šest hlavních pracovišť v Česku a na Slovensku. Zaměstnává 420 lidí, třetina z nich pracuje ve výzkumu a vývoji.

Společnost ERA patřící do skupiny Omnipol, je následníkem pardubického podniku Tesla. Vyvíjí, vyrábí a zavádí systémy zajišťující bezpečnost pro civilní i vojenské účely. Dosud instalovala přes 100 těchto systémů ve více než 60 zemích světa. Vyvinula také pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka