Na leteckém dnu v Břeclavi komentoval akrobat let přímo z kokpitu

01.07.2018

Břeclav 1. července (ČTK) - Na břeclavské letiště dnes přišlo na letecký den odhadem pořadatelů 7000 až 8000 diváků, kteří viděli řadu leteckých přehlídek včetně závěrečné od vicemistra světa a mistra Evropy v akrobacii Martina Šonky. Ten navíc předvedl novinku, když přímo za letu komentoval svoje aktuální kousky a pocity v kokpitu, řekl ČTK předseda rady pořádajícího Aeroklubu Břeclav Libor Babák. Program byl zaměřený také na stoleté výročí vzniku Československa.

"Lidé byli velmi spokojení. Líbilo se jim bezmotorové létání na kluzáku i Šonkovo vystoupení a samozřejmě i další. Vyšlo nám počasí. Sobotní silný vítr se utišil a dnes už byl slabší a příjemně chladil," řekl Babák.

Během dne letci připomněli například mezinárodního šampiona letecké akrobacie před druhou světovou válkou Františka Nováka či některé rodáky, kteří bojovali ve druhé světové válce. "Také parašutistu, který byl v prvním výsadku do protektorátu. Podařilo se nám domluvit i leteckou ukázku legendárních spitfirů," řekl Babák.

Vedle historických letců a jejich úspěchů pořadatelé připomněli i současné úspěchy a lidé mohli vidět ve vzduchu například i gripeny. Letecký den zakončil třídenní mistrovství republiky v letecké akrobacii.

Zdroj: ČTK

Fotografie: Ilustrační, Flickr.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka