Pardubickému letišti loni přibylo cestujících, i tak je ve ztrátě

09.07.2018

Pardubice 9. července (ČTK) - Společnost East Bohemian Airport (EBA), která provozuje pardubické civilní letiště, odbavila minulý rok více než 88.000 cestujících. Ve srovnání s rokem 2016 to představuje nárůst asi o 58.000, tedy téměř trojnásobek oproti roku 2016. Zvýšil se rovněž objem nákladní dopravy, ze 142 na 265 tun, uvedla společnost ve výroční zprávě. I tak loni firma skončila ve ztrátě 5,22 milionu korun, což je zhruba o 5,5 milionu korun lepší výsledek než v roce 2016. Čistý obrat se meziročně zvýšil z 48 na 73 milionů korun.

Od loňska létají z Pardubic znovu linky do Petrohradu, obnoveny byly také lety do Moskvy. Na podzim začalo pravidelné letecké spojení nízkonákladové společnosti Ryanair do Londýna, létá třikrát týdně. Letos k nim přibylo další spojení téhož dopravce do španělského Alicante. Důležitou položku představují i charterové lety v letní sezoně do několika turistických destinací.

Letiště odbavuje lety z nového terminálu za 267 milionů korun. Zprovoznilo ho na přelomu letošního ledna a února. Po několika rocích úbytku cestujících především z Ruska letišti opět přibývá přepravených lidí. V roce 2013 však terminálem prošlo 184.000 pasažérů.

Společnost EBA vlastní Pardubice a Pardubický kraj. Město v ní drží dvě třetiny akcií, třetinu hejtmanství. Počet zaměstnanců minulý rok vzrostl o tři na 32, průměrná mzda dosáhla 29.804 korun měsíčně, o přibližně 6000 korun více než v roce 2016.

Zdroj:j ČTK

Fotografie: MP

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka