Ruské společnosti se letos nezúčastní aerosalonu v Británii

05.07.2018

Moskva 5. července (ČTK) - Ruské společnosti se v letošním roce nezúčastní mezinárodního leteckého aerosalonu ve Farnborough u Londýna. Důvodem je postoj Británie vůči Rusku a s tím související sankce. Informovala o tom ruská tisková agentura Interfax s odvoláním na oznámení státního konglomerátu Rostech.

Letošní prestižní evropská přehlídka se koná od 16. do 22. července. Farnborough se o její pořádání dělí ob rok s letištěm Le Bourget u Paříže, kde se aerosalon koná v lichých rocích.

Evropské aerosalony se tradičně nesou v duchu soupeření amerického Boeingu a jeho evropského rivala Airbus. Loňského aerosalonu v Le Bourget se zúčastnilo 25 ruských společností. Celkem tam bylo 2381 vystavovatelů.

Posledního aerosalonu ve Farnborough v roce 2016 ze zúčastnilo více než 1500 vystavovatelů z 52 zemí a byly uzavřeny nebo předjednány zakázky za 125 miliard USD (2,8 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka