Pardubické letiště odbavilo do června stejně lidí jako loni

13.07.2018

Pardubice 13. července (ČTK) - Letiště Pardubice přepravilo za pololetí 83.405 lidí. Počet odbavených cestujících se blíží výsledkům za celý loňský rok, kdy odbavovací halou prošlo přes 88.000 pasažérů. Informace uvedlo letiště na svých stránkách.

Pardubickému letišti se dlouhodobě nedařilo kvůli úbytku ruských pasažérů. Rekordní rok zaznamenalo v roce 2013, kdy odbavilo kolem 180.000 lidí. Situace se díky novým či obnoveným linkám ale postupně zlepšuje. Loňský výsledek 88.000 cestujících byl téměř třikrát vyšší než předloni.

"Kromě stále oblíbenějších charterových letů k moři, Burgas, Rhodos, Heraklion, Antalya, Podgorica, a postupně se vracející ruské klientely, se na výsledcích podílí i linky společnosti Ryanair. Ty stále častěji využívají nejen Východočeši k cestám do Londýna a španělského Alicante," uvedl provozovatel letiště.

Provozovatel letiště, společnost East Bohemian Airport (EBA), očekává, že letos překročí hranici 100.000 cestujících. A to i přesto, že v říjnu a listopadu bude ranvej kvůli opravám zavřená. Armáda, která letiště vlastní, chystá opravu vzletové a přistávací dráhy za 30 milionů korun.

Na přelomu ledna a února letiště otevřelo zcela nový terminál. Stál 276 milionů korun. Hotový ještě kompletně není. V horním patře mají mít pracovníci EBA kanceláře, v budoucnu tam bude i restaurace. Společnost již druhou etapu připravuje.

"Město nám zadalo, abychom připravili druhé nadzemní podlaží, na čemž se nyní pracuje. Potom se zvažují parkovací plochy, aby cestující měli kde parkovat," uvedla před časem ředitelka EBA Hana Šmejkalová. Dosavadní parkoviště už cestujícím v hlavní letní sezoně nestačí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka