Aviatický den u Val. Meziříčí znovu nabídne show pilota Šonky

10.07.2018

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) 10. července (ČTK) - Na letišti v Poličné u Valašského Meziříčí se v sobotu uskuteční aviatický den se show mistra Evropy a vicemistra světa v letecké akrobacii Martina Šonky. Součástí programu budou také komentované ukázky rádiem řízených modelů letadel nebo ukázky vzdušných sil Armády České republiky. ČTK to dnes řekla mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Pořadatelé akci připravili už potřetí a zatím pokaždé se mohli pochlubit Šonkovou účastí. Podle valašskomeziříčského starosty Roberta Stržínka (ANO) budou mít diváci možnost se s výjimečným pilotem osobně potkat, vyfotit a popovídat si s ním. "Martin Šonka přislíbil, že přiletí již v dopoledních hodinách a bude mít dostatek času pro své fanoušky," uvedl starosta.

Lákadel, která aviatický den nabídne, však bude mnohem víc. Podle předsedy spolupořádajícího Valašského leteckého klubu Dana Jíchy se lidé mohou těšit například na komentované ukázky rádiem řízených modelů letadel. "K vidění bude obří maketa bombardéru z druhé světové války Boeing B-17 Flying Fortress přezdívaného létající pevnost nebo model legendárního stíhacího letounu Mig-15bis," uvedl Jícha.

Součástí programu bude také letová ukázka sovětského cvičného letounu Jak-52. Armádu na leteckém dni zastoupí bitevní vrtulník Mi-24. Pozornost lidí podle pořadatelů bezpochyby upoutá i virník Pavla Březiny. Recesistická skupina Výzkumného ústavu Valašského letectva znovu předvede rekonstrukci letecké bitvy o pálenicu. "Bude se jednat o lehkou parodii na letecké bitvy z první světové války, doprovázenou komentářem a pyrotechnickými efekty," doplnil Jícha.

Aviatický den začne v sobotu v 11:00, areál se návštěvníkům otevře o hodinu dříve. Vstupné pro dospělé činí 50 Kč, děti mají vstup zdarma. Akci pořádají město Valašské Meziříčí, Valašský letecký klub a obec Poličná Další informace jsou k dispozici na webových stránkách leteckého klubu.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka