British Airways bude létat mezi Prahou a londýnským City denně

30.08.2018

Praha 29. srpna (ČTK) - Letecká společnost British Airways bude od podzimu létat mezi Prahou a letištěm London City denně. Dosud pravidelná linka dceřiné společnosti BA CityFlyer fungovala šestkrát týdně. Dnes to oznámilo Letiště Praha. Z pražského letiště mohou cestující i nadále využívat přímé spojení na všech šest mezinárodních letišť v Londýně, konkrétně Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton, City, Southend.


Nová frekvence bude létat z Prahy v sobotu v 07:10, zpět by se měla vracet ve 12:00. Lety v obou směrech by měly trvat dvě hodiny. Spojení bude dopravce zajišťovat dvěma letadly, jedno má kapacitu 98 míst, druhé 76 míst.

Pokračuje tak posilování zimního provozu pražského letiště. Od 29. října zavede dopravce easyJet novou linku do severoirského Belfastu. Pokračovat bude také linka Cyprus Airways mezi Prahou a Larnakou a společnost Qatar Airways bude od 28. října létat z Dauhá do Prahy letadlem Boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 254 cestujících.

Letiště Praha odbavilo v prvním pololetí přes 7,43 milionu cestujících, což je meziročně o deset procent více. K růstu přispělo především navyšování kapacit současných spojů a zavedení nových linek. Letiště tak zatím naplňuje prognózy z počátku letošního roku, podle kterých by za celý rok mělo odbavit rekordních 17 milionů pasažérů.

British Airways 

 

 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka