Piloti Ryanairu jednohlasně schválili dohodu vyjednanou odbory

06.09.2018

Piloti Ryanairu jednohlasně schválili dohodu vyjednanou odbory


Dublin 5. září (ČTK) - Irští piloti Ryanairu jednohlasně schválili dohodu vyjednanou odbory. Největší nízkonákladové aerolinky v Evropě doufají, že podobné smlouvy uzavřou i v dalších zemích, uvedla dnes agentura Reuters. Podle irského odborového svazu jde o první krok směrem k zajištění spravedlivých pracovních podmínek pro piloty.
Ryanair zažil v létě nejhorší vlnu stávek personálu, zrušeny musely být stovky letů. Zaměstnanci protestovali proti nevyhovujícím pracovním podmínkám a pomalému postupu rozhovorů o jejich změnách. Spory mezi odbory a aerolinkami se týkaly mimo jiné přesunu základen či povyšování, konečná dohoda byla uzavřena před dvěma týdny.

Ryanair létá do 37 zemí a v loňském roce přepravil zhruba 130 milionů cestujících. Loni v prosinci se mu podařilo odvrátit rozsáhlé stávky, když se poprvé ve své dvaatřicetileté historii rozhodl uznat odborové svazy. Od té doby se mu však nepodařilo s řadou z nich uzavřít dohody o pracovních podmínkách.
Ryanair zaměstnává více než 4000 pilotů, z toho asi 350 v Irsku. Právě jednání v Irsku podle aerolinek patřila k nejobtížnějším.

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka