Nebe je naše moře

10.09.2018

,, Nebe je naše moře,,TGM


V sobotu 8.září.2018 se na letišti v Letňanech uskutečnilo historické přistání pilota Romana Kramaříka, který vůbec jako první čech obletěl svět. Mise nazvaná ,, Okřídlený Lev,, se uskutečnila k výročí 100 let od vzniku samostatné ČSR nebo také 109 let od prvního motorového letu na našem území. Roman Kramařík na svém letounu Cessna P210 obletěl svět za 46 dní, kdy přeletěl tři kontinenty, tři oceány a strávil ve vzduchu téměř 150 hodin. Imatrikulace TGM na letadle zase odkazuje na Tomáše Garrigue Masaryka a také díky ní dostal Roman Kramařík tento jedinečný nápad obletět zeměkouli. Na svůj nejdelší let odstartoval 25.července z pražského letiště Točná, setkal se s mnoha osobnostmi například s Dalajlámou se kterým si zavzpomínali na Václava Havla , který byl jeho blízký přítel. Cesta vedla na východ - kvůli větru , a to přes Kypr, Pákistán, Srí Lanku, Malajsii, Indonésii, Austrálii, Oceánii, Havaj, USA a Azorské ostrovy směr domů do České republiky.

Pravidelně servisovaný letoun Cessna P210 nezklamal a jedinou vážnější poruchu,a to poškozenou vrtuli, si sám Roman opravil a dokonce dostal pochvalu od hlavního mechanika výrobce Cessna v U.S.A. Celá mise se uskutečnila jak sám Roman říká ,, tak trochu pro osvětu, tak trochu z nostalgie tak trochu z patriotismu,, a úspěšným přistáním na domácím letišti dokázal nejen sobě ale i světu, že i v tak malé zemi jako je Česká republika žije mnoho obětavých dobrodruhů kteří se nebojí ani těch největších výzev. Však letět sám více než 3750km nad pacifikem chce jistě notnou dávku odvahy a Roman Kramařík jí má na rozdávání. V duchu hesla ,, Nebe je naše moře,, Blahopřejeme.!!

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka